Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Çocuk ve Allah.
Gönderen : "İsimsiz"
Tarih : 16.7.2017 08:35:24


.


Çok Sevgili Büyüğüm, Sonsuz hürmet ve sevgilerimle ellerinizden öperim. Televizyondan sohbetlerinizi takip etmeye çalışıyorum.Kitaplarınızı okuyorum. Bir kerede sohbetiniz de bizzat bulunmayı ALLAH nasip etmişti. Sizi çok seviyorum. Henüz beş yaşını yeni doldurmuş bir kızım var. Sorduğu bazı sorulara cevap veremiyorum. Sorduğu bazı sorular şöyle; "Ruh nedir?", "Niye rüya görüyoruz?", "Allah ı niye göremiyoruz?","Allah nerede yaşıyor. "Sesi nasıl?","Bizimle niye konuşmuyor?", "Onun evi nerede.avizede miyaşar,duvarın içindemi...Eli ayağı var mı?, Peygamber ne demek? Sorularından bazılarına cevap vermeye çalışırken "Bak Allah bizi seviyor sevdiği içinde nimetler veriyor. Sana oyuncaklar veriyor,bisiklet veriyor deyince "Arkadaşıma niye kırık bisiklet vermiş.Onu az mı seviyor " .gibi sorular... Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bana bir yol gösterirseniz sevinirim. Hürmetler sunar ellerinizden öperim.--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın İsimsiz,


Efendim, ilginize, hakkımda söylediğiniz güzel sözlere teşekkür ederim. Sorduğunuz hususa gelince eğer Ankara’daysanız karşılıklı görüşsek çok iyi olur. Ankara’da Akçağ ve Pınar Kitabevlerinde şu anda mevcut olan bir kitap var: “Çocuklarımıza Allah’ı Nasıl Öğretelim?”. Lütfen bu kitabı okuyun. Birçok sorunuzun cevabını bu kitapta bulacaksınız. Bir de eski diyanet işleri başkanlarından merhum Ahmet Hamdi Akseki’nin “Yavrularımıza Din Dersleri” kitabı. Fevkalade önemli, değerli bir kitap. Bu kitabı da bulup lütfen okuyun. Eğer bulamazsanız ben arayıp, bulup adresinize kargo ile göndereyim.


Bu iki kitabı okuduktan sonra hala kafanızda bazı sorular kaldıysa o zaman görüşüp onu halledelim. Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan
Allah Ondan Razı Olsun.


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın "İsimsiz"in cevaben yazdıkları :


Çok Sevgili Büyüğüm, Gösterdiğiniz ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim. Işık olup yolumuzu aydınlatıyorsunuz. "Yavrularımıza Din Dersleri " kitabını okumaya başladım. Ayrıca lütfedip yüz yüze görüşme teklifiniz dünyaya değer.Ancak sizin gibi büyük bir insanla görüşme cesaretini kendimde bulamıyorum.Allah Size sağlıklı uzun ömürler versin. SİZİ ve sizin gibi büyükleri başımızdan eksik etmesin. En derin saygı ve sevgilerimle mübarek ellerinizden öperim.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]