Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Fenerbahçe Sohbetlerinden.
Gönderen : "Gönül Dostu"
Tarih : 8.11.2017 16:23:46


.


Efendim, Sohbetlerinizden bazı notlar:"Ey düşmanım sen benim rüzgarımsın, hızımsın;Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın. Daima müminin yanında münkir; İnananın karşısında inanmayan olacak. Hayat öyle. Herşey zıttı ile bilinecek. "


"İlk ıslah edeceğimiz insan kendimiziz. Manevi bir büyüğün olmadan nefsini anlayamazsın. Muhakkak bir yol göstericiye ihtiyaç var. "


"Herkes, her an dünyaya yeniden doğuyor. Duruma göre herşey, her an değişiyor. "Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz. "


"Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez. Bir problemle karşılaştığımız zaman, onu çözecek gücü Allah veriyor. ""Eş, dost uğruna ömrün... Tanıdık, tanımadık uğruna...diyor Gülten Akın bir şiirinde. Nedense yakınlarına gereken tavrı koyamıyor çoğu insan...Haksızlığa, firavunluğa boyun eğiyor. Ama bize de yazık değil mi... Nefisle değil de, Hak cephesi ile insanlarla ilişkide bulununca mesele kalmıyor. "


"Nefsaniyetimizin dışına çıktığımız an, dualarımızın kabul edildiği andır. Öyle dua edin ki içinde siz olmayın. Nefsaniyetten, bencillikten uzak. İnsan nefsaniyeti ile yaşayınca, inceliğini, zarafetini, insanlığını kaybediyor, geriye ego kalıyor. "SABRİ TANDOĞAN HZ.Hürmetle ellerinizden öpüyorum.


Gönül Dostu


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Gönül Dostu,


Kıymetli yavrum,
Öyle bir hayat yaşıyoruz ki biz çocukken oyun sırasında sağım solum önüm arkam söbe derdik. Şimdi büyüdük, ihtiyarladık, aynı oyunlar başka türlü tekrar ediyor. Yine sağımız, solumuz, önümüz, arkamız tehlikelerle dolu. Her köşe başında bizi yoldan çıkarmak, isteyen iyilikten ve güzellikten uzaklaştırmak isteyen kobra yılanları, boğa yılanları, zehirli yılanlar var. Onun için kadın, erkek, genç, ihtiyar hepimiz her an çok dikkatli olmak durumundayız. Hiç umulmayan bir anda bir yılanın zehrine kurnab gidebiliriz. Aman uyanık olalım. Okuduklarımıza, işittiklerimize çok dikkat edelim. Herköşe başında nice tehlikeler var. Ama biz Allah yolunda olduğumuz sürece kimse bize birşey yapamaz. Ama o şartla. Gece gündüz her yerde, her zaman Allah yolunda olmalıyız. İşte ancak o zaman güçlü oluruz. O zaman hiçbir soysuz bize ilişemez. Peygamber Efendimiz “Müslümanın ferasetinden sakınınız” buyurur. Müslüman, ama gerçek müslüman kolay kolay oyuna gelmez. Elinin tersiyle iter.


Değerli yavrum, Allah cümlemize nice nice hayırlı kandiller nasibetsin.


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]