Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : İnsanın değeri Allah'a ve Peygambere bağlılığı nispetindedir.
Gönderen : Gül
Tarih : 10.11.2017 08:35:31


.


Sayın Hocam,
Facebook sayfanızda yaşam felsefenizin sentez inancı olduğunu yazmışsınız. Bunun hakkında aydınlatıcı bilgi verebilir misiniz?


Bir de cumartesi sohbetlerinden notlar yayınlıyorsunuz. Karşılıklı soru cevap şeklindeki bu sohbetlerinizi izlemek imkanı var mı?Saygılarımla.

--------------------------------------------------------------------------------Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :Sayın Gül Hanım,1-) Kıymetli yavrum, gerek insan, gerek hayat bir sentezden ibaret. Madde ile mânâ, ruh ile beden, kadın ile erkek arasındaki bir sentez hayatın özünü meydana getiriyor. Ne yalnız madde, ne yalnız mânâ. İnsanoğlu da öyle değil mi? Bizim bir bedenimiz var, o bedenin çeşitli ihtiyaçları var. Ama bunlar yetmiyor. Bir de manevi yapımız var. Onun da ihtiyaçları var. İşte sentez bu ikisinin tevhidi oluyor.2-) Değerli yavrum, Cumartesi sohbetlerine katılabilmek için on dört cilt Gönül Sohbetleri’ni tekrar tekrar okuyun. Okuyup hazmetmek gerekiyor. Aksi takdirde zaten o sohbetlerden zevk alamazsınız.Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]