Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : İlmi ledün, hayatın sırrıdır.
Gönderen : Talip
Tarih : 30.11.2017 07:03:03


. 


Efendim, Sık sık karşıma çıkan bir konu var: Ledün İlmi. Bu ilmin sadce gönülden gönüle aktarıldığını sizden öğrendim. Bu konuda daha fazla bilgi vermeniz mümkünse minnettar oluruz.
Hürmet ve sevgiyle, hayır dualarımla mübarek ellerinizden öperim Efendim. 
--------------------------------------------------------------------------------
Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları:Kıymetli yavrum,
Ledün; hayatın sırrı demek... İlmi Ledün’ne sahip olursan, hayatın sırrına ermiş olursun. İlmi Ledün’nü öğrenince hakikât perdesi aralanıyor. Allah’ı görüyorsun. İlmi Ledünnü öğrenebilmek için birçok merhaleleri aşmak gerekir. Samimi olarak Allah’a âşık olmak lâzım. Gerektiği zaman çekinmeden Allah rızası için ölümü göze alabiliyor musun? İlmi Ledün sahibi olmak için haksızlık karşısında boyun eğmemek gerekiyor. İnsanın varoluş gayesi var. O gayeye uygun yaşamak gerek. Allah’ın koyduğu kurallara riayet ederek, mâneviyat yolunda adım atacağız. Ukalâ, kendini herkesten üstün gören bir insan, mâneviyat yolunda bir adım ilerleyemez.Sabri Tandoğan Efendi Hz.Allah Ondan ve Hakka Göçen Yakın Dostlarından Razı Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]