Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : İyileşmeyecek gönül yarası yoktur.
Gönderen : Ayten
Tarih : 30.11.2017 07:10:58


.


Kıymetli Büyüğüm Sabri Bey,
Hayırlı günler dileğiyle.Bir arkadaşımın çaresiz kaldığı ne yapacağını bilemediği bir sorunu var. Arkadaşımın Lise 2.Sınıfa giden bir kızı var. Bu kız SBS sınavında iyi bir puan alarak geçen sene Anadolu Lisesine başladı. Okul başlar başlamaz kızda çok ciddi değişiklikler başladı. Önce evdeki bir resim tablosunun arkasında yarım altın buldular ne olduğunu kimin koyduğunu bilemediler bundan sonra kızda ciddi değişiklikler başladı.


Öncelikle okula gitmek istemedi ailesi üzerine gidince bazı varlıklar gördüğünden


bu varlıkların okula gitmemesi konusunda ona baskı yaptıklarını sıkıştırdıklarının söylemiş fakat kızda davranış olarak ciddi farklılıklar farketmiş aile. Bunun üzerine bir senedir bir çok doktora gittiler dualar okudular okuttular. Geçen sene zorda olsa sınıfını geçti. Bu sene yine aynı sıkıntılar başladı fakat bu sene o varlıkları görmüyor ailesine karşı hırçınlığı gitmiş durumda fakat her gün sınıfta birden bir boşluk içine düştüğüne çok halsiz hissettiğini çeşitli yerleri ağrıdığını söyleyip eve gelmek istiyor. Babası çok üzülüyor okulunu bırakırsa evde daha kötü olacağını düşünüyorlar. Bu yaşadıklarından dolayı kızda sinir bozuklukları psikolojik sıkıntılar var. Şu an bir psikiyatriste gidiyor ilaç kullanıyor fakat


her gün rahatsızlanıp dersten çıkıp babasını aratıyor Müdür Beyde artık bu çocuğu başka okula alın veya okutmayın diyorlar. Ayrıca çocuk saatlerce ders çalışan bir kızken şu an ders çalışmakta zorlanıyor çabuk yoruluyor kafasını veremiyor. Bu aile ne yapacaklarını şaşırmış durumda bu durumda ne yapılabilir?


Allah sizden razı olsun.


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Ayten Hanım,


Kıymetli yavrum, bu durumda yapılacak ilk iş çocuğun okulunu değiştirmek olacak. Bundan sonra anne veya baba aileden birisi bu çocukla ortaya yüreğini koyarak meşgul olacak. Onu itham etmeden, tehdit etmeden dostça, arkadaşça ona el uzatılacak. Bu durumda okumak okumamak o kadar önemli değil. Onu bir manevi büyükle tedavi etmeye çalışmalı. Ne yazık ki günümüz insanlarının aklına önce psikolog geliyor. İyi ama psikoloğu kim tedavi edecek? İlaçla gönül yarası sarılır mı? Bu kız çocuğunun belli ki ıstırapları var. Gönül yarası var. Gönüle ancak gönülle girilir. İlaçla, psikologla değil. Şunu iyi bilelim ki hayatta iyileşmeyecek hiçbir gönül yarası yoktur. Yeter ki bu çocuk bir manevi büyükle manevi tedavi görmeye başlasın. Yanlız manevi büyük diye çocuğu alıp da adına medyum denilen, büyücü denilen birtakım insan müsveddelerine götürmeyelim. Onlar işi daha beter ederler. Söyleyeceklerim bu kadar.


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Aziz Ruhlarına Fatihalarla.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]