Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Aman dikkatli olalım, oyuna gelmeyelim.
Gönderen : Mualla Güçbilen
Tarih : 5.1.2018 01:55:14


.Degerli Büyügüm,

"Lütfen Yaratilis realitesini inkar etmeyelim" baslikli cevabinizi okudum. Burada da belirttiğiniz gibi bir sürü açık saçık giyinmiş teşhirci bayanlar var, erkekler iste, alisveriste, kafede, markette, yolda, televizyonda, gazetede bu kadınlarla her an karsi karsiya. Erkek arkadasimla yolda, alisveriste,.. karsimiza sürekli çikan bu teşhirci bayanlar, hep arkadasimin gözüne takiliyor. hep çevresine baka baka geziyor çünkü sürekli bi uyaran var. ben çok fazla rahatsiz olup dayanamayip laf söylüyorum sonrada kiskançlik yapiyorum diye tartisiyoruz. Ben gözü disarda olsam, günlük onlarla yasamak istiyor olsam bunca yildir yaninda olmaz, sana bagli kalmazdim. Ben düzenli seviyeli bir hayat istiyorum ama sen beni kötü niyetle elestrip suçluyorsun diyor, kalbin kötü olmasin böyle kötü görme hareketlerimi diyor, çok geriliyoruz ben tepki gösterince.

Erkekler bu durum karsisinda galiba mecbur bakiyor engel olamadan ama ben nasil tepki gösterecegimi ne yapacagimi sasiriyorum. Bakiyor hep, evlenince gözü disarda olur, aldatirsa diye çok korkuya kapiliyorum. Kiskançlikta ölçü nedir? Gelecek açisindan aldatma korkusu duymam normalmi? nasil düsünmem degerlendirmem lazim?

Degerli büyügüm bana göstereceğiniz yol için çok teşekkür ederim, ellerinizden öperim.

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :

Sayın Mualla Güçbilen,

Kızım, bu satırları yazdığına iyi etmişsin. Derhal arkadaşım dediğin o it oğlu iti terket. O, yarın evlendiğin zaman da hayatı burnundan getirir. Kesinlikle samimiyetsiz. Günümüzde çağdaş yaşamcı geçinen hergelelerden biri. Derhal ondan uzaklaş. Ben nişanlı olduğum sürece ve 44 yıl süren evliliğim süresince bir kere dahi hanımımın yanında o teşhirci, rezil, kepaze, adi, aşağılık, çağdaş yaşamcı, şerefsiz, iffetsiz, kepaze karılara bakmadım. Biliyordum ki bir kere bile gözüm kaysa Rana bunu ebediyyen affetmezdi. Peki soruyorum, alemin canı candı da benimki patlıcan mıydı?

Özeti bu yavrum. Ben sana Allah’ın huzurunda realiteyi açıklıyorum. Artık bildiğin gibi hareket et.

Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan

Allah Ondan ve Hakka Göçen Ailesinden Razı Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]