Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Kur’an ve Hadis yeryüzündeki bütün insanların tek şifası.
Gönderen : Safiye Ekim
Tarih : 7.1.2018 12:51:13


.Ben Safiye Ekim.


Bir süredir e posta yazamadım, sanırım sizin televizyon sohbetinizde de aksama oldu, rahatsız idiyseniz geçmiş olsun. Bugünkü sohbetinizde üniversite mezunu bir hanım kızın yemek yapmayı bilmemesinden duyduğunuz üzüntüyü dile getirdiniz.Ben daha önce size yazdığım için sanırım beni tanıdınız. Evlatlarımla ilgili yazmıştım.Ben lise mezunuyum ,50 yaşındayım ,bugüne kadar yemekler yaptım, misafirler ağırladım, rahmetli anneniz gibi edebiyat öğretmeni olamadım ama gücümün yettiği ,aklımın erdiği kadar evde hizmet ettim, sadakatle ,yalansız dolansız, Allah'a bu konuda veremeyeceğim bir hesap olmadan bu yaşa geldim şükür. Aklın yolu bir olsa da bir de sizden duymak istedim. Bana bundan sonra Allah ne ömür verdiyse 5 vakit namaz, Kuran gibi olmazsa olmazların dışında zamanımı nasıl değerlendirmemi tavsiye edersiniz? Bu ömür sermayesini en faydalı nasıl geçirebilirim? Faydalanırım-birşeyler öğrenirim umuduyla bazı cemaatlere girdim ,çıktım. Çıktım çünkü tam aradığımı bulamadım, hatta bazen düş kırıklığına uğradım. Allah' a hep dua ediyorum beni gerçek bir Allah dostuyla tanıştırsın diye ama bu çok zor biliyorum.Tabii 83 yaşında babamla ilgilenmek dışında demek istedim. Bazen eve kapanıp yıllardır okuyamadığım tasavvuf kitaplarımı okusam diyorum, bazen insanlara faydalı olmak lazım ne yapsam diyorum bazen bilgisayar konusunda daha fazla kendimi geliştirmek istiyorum çünkü bunu da seviyorum. Ama hiçbirisi beni tatmin etmiyor hep bir yanım eksikmiş duygusuna kapılıyorum, zaman elimden kayıp gidiyor sanki. Size şimdiden tekrar teşekkür ediyorum okuduğunuz için, iyi günler diliyorum.

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :

Sayın Safiye Ekim,

Kıymetli yavrum, değerli şair Kemalettin Kamu’nun bir şiiri vardır. Bir mısraında der ki:

“Rabbini arayan bir dindi aşkım”


Değerli yavrum, sen Allah yolcususun. Kendini iyiye, güzele adayan bir insansın. Pek tabii orda burada aradığını bulamazsın. Mutlu olamazsın. Bunda hayret edecek bir taraf yok. Hergün Resulullah Efendimizin Hadis-i Şeriflerini oku. Tolstoy, bir tek Hadis okudu, Müslüman oldu. Sen, Peygamber Efendimize bütün kalbinle, bütün aşkınla bağlan. O, bütün kainatın, bütün insanlığın efendisi. Başka efendi aramaya ne gerek var? Ama okuduğun hadisleri günlük hayatında uygula.

Gönül Sohbetleri’ni oku. Ama tekrar tekrar, duya duya, içinde hissederek oku. Bazı maymun iştahlılar gibi yalan yanlış bir kere okuyup bir köşeye bırakma. Başucu kitabın olsun. Bir bilgisayar kursuna yazıl, bilgini artır. Ne olur çok rica ediyorum, bazı zavallılar gibi ben kendimi maneviyata verdim deyip ilimden, güzel sanatlardan uzaklaşma. Kendini yalnız ibadete verenler hiçbir zaman olgunluğa ulaşamazlar. Hem o, hem o. Hem din, hem dünya. Hem ibadet, hem kültür çalışmaları. Bu konuyu lütfen çok düşünmeni rica ediyorum. Bu çağımızın meselesi. Bu yapılmadığı için İslam alemi batı karşısında yenik düştü.


Obama diye bir adam geldi. Yer yerinden oynadı. Yahu, kim bu Obama? Malum çevrelerin kullandığı bir barbi bebek. Ne bekliyoruz ondan? Hayret ediyorum doğrusu. Ondan ümid etttiğimiz kadar Allah’dan, Peygamberden ümid etsek herhalde biraz adam olma yoluna gireriz. Sevgili yavrum, lütfen maillerinde arayı bu kadar açma. Ne kadar derdin, sıkıntın varsa yaz. Hiç çekinme. Benim telefonum, benim sitem tek istisna olmadan yedi milyar insana açık.

Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan

Onun ve Hakka Göçen Ailesinin Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]