Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : “Nazar eyle ileri, Pazar eyle götürü, yaradılanı hoşgör, Yaradan’dan ötürü”
Gönderen : İlknur
Tarih : 7.1.2018 13:11:05


.

Merhaba tekrar Sabri amca,

Size yine bir şey sormak istiyorum. Biz geçen yaz eşim ve annemle birlikte “Kırklar Hazretleri”’nin türbesine gitmiştik, Beykoz tarafındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Oradaki caminin içinde uzunca bir türbe vardı. Orasıymış. Sonra içeri girdik, dua okuduk. Sonra eşim ve annem çıktılar, ben kaldım içerde tek başıma. Caminin içinde türbenin biraz ilerisinde namaz kılanlar vardı. Ben daha bitirmediğim için duamı türbenin baş tarafına geçmiş dua ediyordum. Türbenin çevresinde başka insan yoktu. Gözlerim türbenin baş tarafına dalmıştı. Sonra birden türbelerin üzerlerinde yeşil kadife bir örtü olur ya, ona gözlerim dalmış bakarken birden o yeşil örtünün incecik bir tül olduğunu gördüm, oradan da türbenin içini gördüm, türbenin içinde sanki bir varlık hissettim; birden bire ürperdim, bakamadım, çevirdim kafamı, o kadar çok korktum ki duamı bitiremeden hemen dışarı çıktım caminin içinden. Ürpermiştim, korkmuştum. Biraz sonra tekrar içeri girdim, duamı bitirdim; türbenin üzerindeki yeşil örtüyü elledim, kapkalın bir kadife örtüydü; ince bir tül değildi. Gözlerimi dikmiş o türbenin içine doğru bakarken belki o kadar dikkatle baktım ki, belki çok daldı gözlerim ve o yüzden de acaba dedim bir göz yanılması mı oldu dedim. Ama çok korktum. Böyle bir şey mümkün olabilir mi diye size sormak istedim.

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :

Sayın İlknur Hanım,

Kıymetli yavrum, böyle işlerle kendini yorma. Örtü, ince olsa ne yazar kalın olsa ne yazar. Bunlar insana bir şey kazandırmaz. Bizi yolumuzdan alıkoyar. Aman dikkatli olalım yavrum, bizim yürüyeceğimmiz yol belli, gideceğimiz yer belli. Bizim çulla, çaputla geçirilecek vaktimiz yok. Bunlar sadece insanı yolundan alıkoyar. Benden söylemesi.

Selam, sevgi ve saygı ile.

Sabri Tandoğan


Onun ve Hakka Göçen Ailesinin Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]