Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Gidenin arkasından ağlamak ahmaklıktır, her olanda sonsuz hayırlar vardır.
Gönderen : "Candan mı"
Tarih : 11.1.2018 12:05:31


.Sevgili hocam sözlerime başlamadan önce selam eder ellerinizden öperim...Bir kimse sevgi duyuyorum ve daha çok ona karşı şefkat ettiğimi sanıyorum yani sanki o benim bir parçammış gibi hisediyorum arkadaş da biraz fazla vurdumduynaz biri ama hocam inşallah bir gün onu siler müjdeyide size yazarım.


Hocam ne olur hakkınızı helal edin ...sizin siteyi yeni buldum ve hayran kaldım inşallah kitaplarınızın serisini en kısa zamanda alıp okurum..sağlıcakla kalın

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :

Sayın “Candan mı”,

Kıymetli yavrum, dostluklar arkadaşlıklar karşılıklı sevgi ve saygı ile olur. Tek taraflı arkadaşlık olmaz. Atalarımız der ki “Tek elin nesi var, iki elin sesi var.” Şunu kabul edelim, insanlar veli de olsa, Peygamber de olsa herkes onları sevmez, beğenmez, takdir etmez. Önce bunu kabul edelim. Biz kimiz ki. Gayet tabi hayatta bizi de sevmeyenler olacak, beğenmeyenler olacak, istemeyenler olacak. Bunu çok tabii kabul edeceğiz ve artık kim olursa olsun karşı taraf bizimle görüşmek istemeyince ısrarlı olmayacağız.

“Yolun açık olsun. Güle güle”. diyeceğiz. Eğer bunu yapamazsak işte o zaman şahiyetimiz kendinden vere vere kaybolur. Benim çocukluğumda bir türküde “Veresiye vere vere kalmadı, kalmadı.” denilirdi. Aman yavrum, bu hale düşmeyelim.

Selam, sevgi ve saygı ile.

Sabri Tandoğan


Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]