Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : “Her şey bir insanı sevmekle başlar”-Sait Faik.
Gönderen : İlknur
Tarih : 9.2.2018 14:48:33


.


Merhaba Sabri amca;


Bugün bir soru sormak istedim size. Rana Teyzenin kitabını okurken şöyle bir kısım okudum ve size sormak istedim. Siz Rana teyzeye demişsiniz ki "insan önce tabiatı, doğayı sever;sonra güzel sanatları, sonra insanı, sonra mürşidi, sonra Peygamberi, sonra da Allah'ı sever, en sonunda da Allah'a kavuşur" demişsiniz. Bir insan doğayı sevmiyorsa başka insanları sevemez mi ya da güzel sanatları sevmeden Allah'a ulaşamaz mı? Bu cümleyi biraz açıklayabilir misiniz Sabri amca?Sevgi ve saygıyla ellerinizden öpüyorum.


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan'ın cevaben yazdıkları :


Sayın İlknur Hanım,


Kıymetli yavrum, hazım nasıl önce ağızda, dişlerde başlıyorsa manevi duygular için de bir başlangıç vardır. Doğayı sevmeyen, güzel sanatları sevmeyen, insanları sevmeyen Allah’a ulaşamaz. Bunlar birbirini tamamlayan, birbirini bütünleyen unsurlardır. Bazı kimseler sadece ibadet etmekle, tespih çekmekle Allah’a ulaşacaklarını sanıyorlar. Ama görüyoruz ki olmuyor.


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Onun ve Hakk'a Göçen Ailesinin Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]