Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : “Zafer, zafer benimdir diyenlerindir.”
Gönderen : Tayfun Ünlü
Tarih : 11.3.2018 22:37:10


.Sevgili hocam,

Yazilarinizi cok severek okurum. Bazi kisa cumleleri not eder saklarim. Hollandanin Utrecht kentinde yasiyorum, dogma buyume oraliyim. 17 yasindayim ve bir ogrencigim. Bazen tek basima oldugum vakit dusunurum, Elimde bukadar imkanlarim var. Fakat okula gitmeyi/okumayi hic sevmem. Bana buyuk bir yuk gibi gelir, anlamsiz gelir.

Televziyonlarda gorurum, okumak icin kilometrelerce yuruyen cocuklari. Kendi kendime derim, onlarda bende olan imkanlar olsaydi nasil basarili olurlardi. Uzulurum halime, fakat yinede ders yapmayi okumaktan kacinirim. Bunun nedeni nedir acaba diye sorarim kendi kendime; Acaba rahatlikmi sokuyor ? Tembelmiyim ?

Kendime soz veririm: Bu kez olacak diye !, Fakat yine isler tersine gider. Hocalarim bana derki; Istesen cok seyler basara bilirsin, bu potansiyeli sende goruyoruz, Fakat dıs tarafa yansitamiyorsun diye

Fakat belgesel izlemek, basarili insanlarin hayatini okumak/arastirmak cok hosuma gider. Sizce ben nerde hata yapiyorum ! Neden bir turlu istedigim seyi basaramiyorum ?

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :

Sayın Tayfun Ünlü,

Kıymetli yavrum, darılma, gücenme sen korkunç bir tembelsin. Senin tembelliğinden, uyuşukluğundan insanlık adına utanç duydum. Ne yap yap, bu hali üzerinden at. Ölüm bahasına da olsa ben bu yüz kızartıcı değil insanlık dışı, hayvanlık dışı bile olmayan bu rezil durumdan kurtulacağım de. Canını dişine tak, adam olmaya çalış. Diyeceksin ki ben adam değil miyim. Hayır yavrum, şu halinle sen adam değilsin. Sana insan değil, hayvan bile denmez. Haydi yavrum, olan olmuş, bundan sonrasını kurtarmaya çalış. Kollarını sıva, yola koyul. Sen, çok iyi, çok akıllısın. Ama seni terbiye edenler çok kötü terbiye etmişler. Bu hali yeneceğine kesin olarak inanıyorum. Haydi yavrum, kolları sıva ve işe başla. Atatürk’ün sözünü unutma: “Zafer, zafer benimdir diyenlerindir.”

Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan


Aziz Ruhları Şad Olsun.


...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]