Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Biz kendi dünyamızı yaşayalım, başkalarından bize ne?
Gönderen : Ayşe
Tarih : 11.3.2018 22:40:50


.
Saygıdeğer Hocam,


Sizinle bir şey paylaşmak istiyorum.


Çalıştığım işyerinde bir üst birimde çalışan bir personel ile Bölgede çalışan bir personel arasında mail yolu ile haberleşmelerinde bir duruma tanık oldum ve Üst birimde çalışan bu şahıs daha yeni evlenmesine rağmen aynı yerde çalıştığım kendi hem cinsine televizyondaki ünlü bayanlardan birinin bir dizi fotoğraflarını göndermiş.Bu arkadaş da gülerek bu fotoğrafları bize gösterdi şu şahıs bana bu fotoğrafları gönderdi diye Ben de'' hiç hoş bir durum değil diye bir yorum getirdim.Ve çalıştığım bölümümdeki herkes ''yanlış düşünüyosun'' dedi. Bunda tuhaf karşılanacak bir durum yok ki diyerek bayanlar da dahil erkek gönderir böyle resimler diyerek üstüne üstelik sen böyle düşünürsen ''Evde kalırsın'' ifadesini kullandılar hepsi bana karşı.Sonra konu tv deki filmlere geldi.Fatmagülü izliyomusun, yok efendim ezel izliyomusun gibi sorular sordular. Ve koskoca yönetici konumundaki adam bana dediki; koskoca üst birimde neler dönüyo bir bilsen bu resimler hiçbişey nolcak ki diye bi şey söyledi.Bir de efendim dedi ki;'' benim küçücük oğlum bana diyorki ''bak baba seninki çıktı'' diye tv'yi gösteriyor dedi.Biz seninle hiç anlaşamayacağız diye de bir kelime kullandı bana. İnanın çok sinirlerim bozuldu Sabri Hocam. Çok içler acısı.Ben de dedim ki illaki bir dizi izlemeniz gerekiyorsa ibret alacağınız size ders veren şeyleri izleyin dedim.Efendim Bu filmleri bu dizileri çıkaran insanları kınıyorum.Sadece sizinle paylaşmak istedim Hocam. Bu dizileri izleyeceklerine namaz kılıp, salavat getirseler bol bol geçmişlerimize dua etseler. Pes doğrusu. Yazıklar olsun dedim içimden.


Ellerinizden çok öpüyorum Hocam.


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Ayşe Hanım,


Kıymetli yavrum, şu anda toplumun içinde bulunduğu hal ortada. Maneviyatını kaybeden, dilini kaybeden, örf, adet ve geleneklerini kaybeden bir yığın kadına benzer, erkeğe benzer yaratıklar. Bunlara hayvan desek hayvanlara hakaret olur. nene gerek kızım, hiç onlara muhatap olma. Onlar onurunu kaybeden bir it sürüsü. Sen, inançların doğrultusunda yaşa. Çevrendeki hiçkimseyle samimi olma. Bizim yakınlarımız ne onlar, ne onların benzerleri. Bizim yakınımız Allah, Peygamber ve onların yanında giden veliler.


Değerli yavrum, aman dikkatli ol. Yalnız kalırım dye korkma. İnanan insanların çevresi her an, her yerde meleklerle dolu. Bırak onları yavrum. Onlar bildikleri gibi yaşasınlar. Sen de bu konuda Jean Paul Sartre gibi düşün. “Başkaları cehennemdir.” de. Sen, kendi meleklerinle, kendi cennetini yaşa. Huzur orada, mutluluk orada.


Değerli yavrum, nasl biz onları sevmiyorsak onlar da bizi sevmiyorlar. Unutma ki hepimizin rızkını veren Yüce Allah’tır. Rahmetli babannem bana üç yaşından itibaren şunu tekrarlardı: “Allah, kara gecede, kara taşın üzerindeki kara karıncanın bile rızkını gönderir.” Mesele burada yavrum. Bırakalım başkalarını. Biz, kendi dünyamızı yaşayalım.


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]