Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Bazı kimseler eşek gibi gelir, eşek gibi giderler.
Gönderen : "Ateş Parçası"
Tarih : 12.6.2018 11:49:37


.
Değerli Büyüğüm, Sabri Amcacığım,


Ellerinizden öpüyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sormak istediğim bir konu vardı. İnsanların fiziksel ve ruhsal olarak sürekli değişim halinde olduğunu kabul ediyoruz. Yunus Emre'nin de dediği gibi "Her dem taze doğarız bizden kim usanası" bakışıyla insanlara baktığımızda onlarda zamanla değişiklikler, sürekli çaba sonucu yeni güzellikler zuhur etmesi mümkünken aklımı karıştıran zaman zaman sizin de kullandığınız meşhur bir atasözümüz var. "İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur." Burada insanların kalıcı değişmeyen hangi özelliklerinden bahsedilmek istenmiş? Böyle kalıcı değişmeyen huylar insanlarda var mıdır? Hangi insanlar yedilerinde neyse yetmişlerinde de aynı kalıyorlar? Hangi insanlar her dem taze doğuyorlar?Ben imanlı bütün insanların Allah istedikten sonra uygun şartlar altında ve sürekli çabayla bütün kötü huylarının düzelip daha iyiye, daha güzele gidebileceklerine inanıyorum. Acaba çok mu iyimser düşünüyorum?


Sevgi, saygı ve hürmetlerimle...--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın “Ateş Parçası”,


Değerli yavrum, ben de aynen senin gibi düşünüyorum. Yedisinde neyse yetmişinde de o olanlar hayatı sadece yeme, içme, para kazanma, yatıp uyuma olarak gören yaratıklardır. Onlar gayet tabi yetmişinde de olsalar hiçbir değişim göstermeyen kimselerdir. Aşk olduktan sonra, iman olduktan sonra değişemeyecek hiçbir huy yoktur.


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]