Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Allah’a ve Peygambere gerçekten aşkla bağlı bir kimseyi hiç kimse aldatamaz
Gönderen : Serdar Özçelebi
Tarih : 10.7.2018 09:16:09


.


Değerli büyüğümüz,
Kuran, "Allah ile aldatılmayın" ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden yıllardır Allah ile aldatılıyor.


Yabancı ülkelerdeki veya Türkiye’deki vatandaşlarımızı din ticareti yaparak kandıran 78 İslami holding bugüne kadar15 milyar Dolar para toplamış.Bu şirketler bir şekilde iflas etti veya ettirildi,olan sadece bu insanlara oldu.Bu paraların nereye gittiğinin hesabını hiç kimse sormadı.En son Deniz Feneri davası da bunun son halkası.


“Allah ile aldatanlar” her yerde çok iyi organizeler.İçeride ve dışarıda önemli siyasi destekçileri var.


İtalyan düşünür Giordano Bruno şöyle söylemiş: “Allah, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Allah’ı kullanırlar.”
Burada iş müslümanların çok uyanık olmasına kalıyor.Müslümanlar Kuran’ı ve İslam’ın özünü çok iyi bilmeliler ve insanların sözlerine göre değil yaşayışlarına göre hüküm vermeliler.


Hz. Muhammed’in(sav) ifade ettiği gibi :Emin olmayanın imanı olamaz.Sevgi ve saygılarımla


Serdar Özçelebi


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Serdar Özçelebi,


Kıymetli yavrum, düşüncelerinizde tamamen haklısınız. Sanki bazı insanlar akıllarını pazarda yok fiyatına satmışlar. Öyle aptalca işler yapıyorlar ki bunun bir tek bedeli var. İnançları, sadece şekilden ibaret. Birtakım ritüelleri tekrarlamayı, merasimleri inanç sayıyorlar. Ve onun için sürekli aldanıyor, kazık yiyorlar. Aslında gerçekten inançlı bir insanı Allah’a, Peygambere aşkla bağlı bir insana hiç kimse, ama hiç kimse aldatamaz. Olay bundan ibaret. Göreceksiniz bizde bu aşksızlık, şekilperestlik, yüreksizlik devam ettikçe daha nice şerefsiz insanlar, namussuz insanlar daha nice kazıklar atmaya devam edecekler. Mesele bu miskinlikten, zilletten uyanmak, ateş gibi aşk dolu, iman dolu pırıl pırıl gerçek Müslümanlar olabilmek...


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]