Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Mana yolunda yürüyenler ne güzel insanlardır.
Gönderen : Osman Al
Tarih : 4.8.2018 23:43:25


.


Sevgili babacığım, yazılarınız o kadar güzel ki nasıl bu kadar mutlu, huzurlu, pozitif olabiliyorsunuz? Benim manevi hayatim huzurlu degil, hep mutsuzum. Nasıl mutlu ve sağlıklı olunabilir? Ellerinizden operim.


--------------------------------------------------------------------------------Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Osman Al,


Kıymetli yavrum, şükür kapısından geçip, edep ve tevazu önünde durup, sabır ve kanaat çorbasından içtiğin zaman sen de mutlu, huzurlu, pırıl pırıl bir insan olursun. Bu sözü laf olsun diye söylemedim. On binlerce yıllık insan kültürünün ulaştığı son aşamayı bildiriyorum. Aman yavrum, dikkatli olalım. Her dakikamızı değerlendirelim. Mutluluk veya mutsuzluk da bir edebiyattan başka bir şey değildir. Önemli olan hazret-i insan olabilmektir. Son nefese kadar o yolda yürümeye çalışmaktır. Her şey ama her şey şükürle başlar. Şükretmediğin sürece hayatta hiçbir şey olamazsın.


Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]