Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : "Yürü, bu yol şeref zafer yolu, karşında bekliyor seni tanyeri".
Gönderen : Gülsena
Tarih : 6.9.2018 23:47:37


.


Saygıdeğer Sabri Tandoğan babacığım izninizle size sorum olacak.


Ben yirmi sekiz yaşındayım. Daha 2 yaşını yeni doldurdu oğlum var. Onu çok seviyorum. Onun ileride iyi yetiştirilmiş ahlaklı dürüst olmasını istiyorum. Çevremde görüyorum ukala, ahlaksız, şımarık olarak büyümüş olan çocukları görünce. İnşallah benim çocuğum böyle olmaz diyorum. Bunun için çok çaba harcıyorum. Sizi babaanneniz, anneniz ne kadar güzel yetiştirmiş. Şimdiki anneler şımarık çocuk yetiştiriyorlar. Bende onlardan olmak istemiyorum. Oğlumu çok seviyorum ama yaramazlık yaptığında biraz kızıyorum. Onun istediği olmayınca ağlıyor. Ben de ağlayınca hayır öyle yapma diyorum. Sonra susuyor. Bana kendi annem de kızıyor. Bağırma çocuğa diye. Korkak olur diyor. Ama öbür türlüde şımarık olacak. Televizyonda çizgi filmi izliyor. Televizyona alışmasın diye ben bile izlemeyi düşünüyorum. Ondan biraz büyük komşumun oğlu var. Kadın oğluna sürekli bilgisayarda oyun oynatıyor. Ben yanlış yapıyosun diyorum. Öyle bıkarmış büyüyünce oynamazmış öyle diyor bana. Ben hep sizi örnek alıcam çocuğumu büyütürken babacığım. Ben oğlumu yuvaya veremicem. Komşumuz verdide 3 buçuk yaşındaki çocuğunu. Öyle daha sosyal oluyolarmış. Ben ana okula verebilirim. İnşallah akıllı evlat yetiştiririm. Allahımdan tek onu istiyorum. Babacığım acaba çocuğuma mesela ocakla çok oynuyor, yanarız diyorum, elleme oğlum oraya dediğimde tekrar oynuyor. Ben de bu sefer kızıyorum yüksek sesle hayır diyorum ağlıyor. Acaba yanlış mı yapıyorum. Siz bana akıl verir misiniz. Sizi seviyorum Sabri Tandoğan babacığım. Allahım sağlığınıza sağlık katsın. Amin.
--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Gülsena Hanım,


Kıymetli yavrum, evet bugün gerçekten çocuk yetiştirmek çok güç. Gerçekten çevre binbir kötülükle dolu. Ama bunlardan bize ne? Her gün, her saat, her dakika kendini ve evladını daha iyiye, daha güzele, mükemmele doğru götürmek için canını dişine tak. Oğlunla güzel, medeni, insanca, efendice bir diyalog kur. Gerek bağırıp çağırmakla, gerek korkutmakla hiçbir neticeye ulaşamazsın. Bütün mesele evladınla güzelce konuşmak. Tatlı, yumuşak, okşayıcı bir sesle konuşmak. Diyeceksin ki parmak kadar çocuk bunları anlar mı? Evet yavrum, anlar. Bütün konuştukların evladının şuur altında yer eder ve onları ömür boyu unutmaz.Oğluna güzel meşguliyetler göster. Kendi kendisine bir dünya kurmasını öğret. Düşün ki bugün ona aşıladığın bütün güzel fikirler yarın yediveren güller gibi açacak. Ve göreceksin evladın pırıl pırıl, bütün güzelliğiyle ortaya çıkacak. Haydi yavrum, Besmele de, yola koyul.


Selam, sevgi ve saygı ile.Sabri Tandoğan
Onun ve Hakk'a Göçen Ailesinin Aziz Ruhlarına Fatiharla.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]