Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Münir Derman Hz'nden bir hatıra.
Gönderen : Sabri Babadan Hatıra
Tarih : 7.9.2018 16:00:35


.


  Fatma Aksoy Hanım, başta Münir Derman Hz, Ahmet Kayhan Hz, Mesut Baba ve Şaziye Anne olmak üzere bir çok Hak aşığı ile tanışmış, sohbetlerinde bulunmuş bir gönül insanıdır.  Onun bir hatırasını paylaşıyoruz:


  "Çok sevdiğim dostum, Sabri Tandoğan Bey'in de Danıştay'dan yakın arkadaşı olan hakim Yurdanur Hanım bir gün bana "Biz bugün Münir Derman Hz'ni ziyarete gideceğiz, seni de götürelim" dedi. Daha önce de bana bu teklifi yapmışlar ama ben edeben uygun olur mu, nasıl olur diye çekinerek kabul etmemiştim. Münir Bey'iin çok celalli bir zat olduğunu duymuştum, biraz da çekiniyordum. Ama o gün ben de onlara dahil oldum ve Münir Bey'i hastanede ziyarete gittik. Yaşlı bir zattı. Yatağında oturmuştu. Bizimle sohbet etmeye başladı. Ben de sırtının rahatsız olduğunu halinden hissederek hem onu dinliyor, hem de içimden "Ah müsaade etse de bu mübarek zatın sırtını biraz ovsam belki biraz rahatlar" diye geçiriyordum ki birden bana döndü ve içimden geçeni adeta okuyarak:


  "E gel ov biraz o zaman" dedi. Sevinerek kalktım.


  Sonra da bana dualar etti.


  Hatırayı aktaran Fatma Aksoy Hanım'a teşekkürlerimizle.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]