Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Hidayet Almanya’nın göbeğinde de olsa insanı bulur.
Gönderen : Cahide
Tarih : 3.10.2018 10:54:59


.
Canım Babacığım, Kıymetli Dostlarım, sizleri saygı sevgi ve özlemle selamlar, huzur, afiyet sağlık dolu günler dilerim.


Babacığım Sayın Kadir AKEL Bey’e ait “Allah Sevdiği Kulu Nasıl Korur?” adlı kitabından bir bölümü müsaadenizle paylaşmak isterim.
Almanya’da çalışan bir Türk, patronundan izin ister.


- Patron, müsaaden olursa izne ayrılmak istiyorum.


- İşler çok yoğun sana izin veremem.


- Kusura bakma izin vermesen de gitmek zorundayım.


- Ne demek bu?


- Benim inancım gereği yapmam gereken hac ibadetim var. İzin versen de vermesen de gitmek zorundayım.Patronu Hans, Türk işçinin dini bir gerekçeyle böyle bir izin istediğini duyunca şaşırır- O zaman başka. Madem ki ibadet için böyle bir izin istiyorsun. Bu izni kullanabilirsin.Türk işçi patronun odasından sevinçle çıkmak üzere iken Hans işçiye seslenir. Türk işçinin böyle bir niyetle izin istemesi onu çok etkilemiştir. Duygulu gözlerle işçiye döner.- Sen şimdi Sudi Arabistan’a gidiyorsun öyle mi?


- Evet


- (Gülümseyere) Hz. Muhammed’e benden selam söyle, der.İşçi tebessümle odadan çıkıp gider. Hac mevsiminin sıcak iklimi başlar. Peygamberimiz’in mezarının bulunduğu mescidi nebevide dua ediyordur. Birden aklına patronu gelir.- Ya Resulullah. Ne kadar doğru olur bilmem ama patronum Hans’ın size selamı var, der.İbadet biter, işçi memleketine döner. Yakın aile çevresini ziyaret eder. Almanya ile irtibata geçtiği bir sıra ona patronu Hans’ın Müslüman olduğu söylenir.
Hidayet Almanya’nın göbeğinde de olsa insanı bulur.


Ne mutlu ölmeden İslam’la tanışana. Ne mutlu İslam’ın yaşandığı bir diyarda dünyaya gelenlere. Ne acı İslam’ın yaşandığı bir ülkede İslam’ı bulamamışlara, bulmuşken şeytanın vesveseleri ile yoldan çıkanlara…Sonsuz Hürmetlerimle ellerinizden öpüyorum.Cahide--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Cahide Hanım,


Kıymetli yavrum, çok değerli mailini gözlerim yaşararak okudum. Tüylerim diken diken oldu. Muhteşem bir mail. Keşke yeryüzündeki bütün insanlar bu güzel maili okusalar.


Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan
Onun ve Hakk'a Göçen Ailesinin Aziz Ruhlarına Fatihalarla.


 

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]