Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Senin Hızır olduğunu söylersem...
Gönderen : "Nisan"
Tarih : 8.11.2018 21:55:26


.


Sevgili hocam bu mübarek cuma akşamında size ve bütün gönül dostlarına sevgilerimi iletiyorum. Allah’ını seven ve Allahın da sevdiği kullardan olmak dileği ile hayırlı cumalar diliyorum. Okuduğum güzel bir yazıyı da paylaşarak sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Bir Cuma vakti cemaat tek tük camiye girmekte. Meşhur İmam Abdürrezzak Hoca kürsüde.. Girenlerin arasında Hızır Aleyhisselam da var. Hz. Hızır genç ihtiyar arasında onlardan biri gibi gidiyor, bir köşede oturuyor. Kürsüde imam sohbete başlıyor, çok feyizli bir sohbet oluyor. Hızır Aleyhisselam`ın yanına bir adam gelip oturuyor. Cami yavaş yavaş dolmakta.Adam, bir müddet sonra uyuklar bir vaziyette sallanıyor, ha uyudu ha uyuyacak.. Hızır (a.s) adamı dürtükleyip:


“Bu sohbet kaçmaz, uyuyacaksın.”der.


Adam:


“Uyumam, beni rahat bırak.” diye cevap verir.


Hızır Aleyhisselam ses etmez; ancak sohbet de çok feyizlidir. Adam ha uyudu, ha uyuyacak bir durumdayken, Hz. Hızır bir daha dürtükleyerek:


“Uyuyacaksın, dedim!”


Adam: “Ben de sana uyumam, beni rahat bırak, dedim!” der ve ekler:


“Biz feyzimizi Abdürrezzak`tan değil, Rezzak olan Allah`tan alıyoruz. Rahat bırak beni. Yoksa, senin Hızır olduğunu söylersem, bu cemaatten yakanı zor kurtarırsın. “


Hızır Aleyhisselam susar ve gözlerini kapar, boynunu büker Allah`a yönelerek: “Ya Rabbi! Bu nasıl iştir, bendeki listede bu zatın ismi yok! “ Cenab-ı Hak lisan-ı münasiple cevap verir:


“Ya Hızır! Sana verdiğim liste beni sevenlerin listesidir. Bir de Bende bir liste var ki, o da Benim sevdiklerimin listesidir.”


Nisan

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]