Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : "Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz" Hadis-i Şerif.
Gönderen : Osman Akfırat Hznden
Tarih : 3.12.2018 00:43:24


.
"HASTALARINIZI SADAKA İLE TEDAVİ EDİNİZ" HADİS-İ ŞERİF
"Kemik vereminin en iyi ilacı su hayratı yapmaktır. Kemik vereminin en iyi ilacı budur. Çeşme, kuyu yapmak, memleketin sularına hizmet etmek. Bunun faydası çok. Resulullah Efendimiz Aleyhisselatü Vesselam Hazretleri bunu haber veriyorlar. Birisinde bir adamın dizinde kemik veremi vardı, ameliyat oldu yine olmadı, dizi akıyor. Çok canı yanıyor. Abdullah bin Mübarek Hz.'ne halini söylemiş, o da yavrum git bir su hayratı yap demiş. O da gidip bir çeşme yaptırmış. Ahali o sudan içmeye başlar başlamaz dizi iyileşiyor.

Yine birisinin yüzünde bir kemik veremi vardı, akar dururdu, çekmediği eziyet kalmadı. Sonra canı yandı da Resulullah Efendimiz Hazretleri birisine rüyasında söylemiş, "O zata söyleyin bir çeşme yaptırsın." Buyurmuş. O zat da yaptırdı ve akıntı durdu, yüzü iyileşti. Resulullah Efendimiz Aleyhisselatü Vesselam Hazretleri "Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz" Buyuruyor. Hastalar için çok hayır yapmalı, çok sadaka vermeli."
Medineli Hacı Osman Akfırat Efendi Hz.
Aziz Ruhlarına Fatihalarla.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]