Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Önemli olan hayattaki olaylar değil o olaylar karşısında takınılan tavırdı
Gönderen : Suzan
Tarih : 13.6.2019 19:15:08


.
Çok Değerli Sabri Babacığım,


Hürmetle ellerinizden öperim. Mail cevaplarınız için çok teşekkür ederim, sağolun, varolun. Çalıştığım yerdeki yardımcı arkadaşımız gerekli olduğu için başka bir ilçeye gitmek zorunda kaldı. Başka bir yardımcı arkadaş almamız gerekiyordu, amirlere söyledik ve bir arkadaş verdiler. Bu arkadaşımız dedikoduyu, başkalarını çekiştirmeyi, laf alıp taşımayı seven biri. Bu durum da benim en korktuğum durumlardan biri. Böylelerinin yanında devamlı dikkatli olmak gerekiyor. Bu kişiyi bu huyundan onu kırmadan incitmeden vazgeçirmemin bir yolu olabilir mi neler önerirsiniz. Tekrar hürmetle ellerinizden öper, sevgi selam ve saygılarımı sunarım.
--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Suzan Hanım,


Kıymetli yavrum, bu durumda derhal tedbir alman gerekiyor. Nedir o tedbir, ona dedikodudan hoşlanmadığını, dedikoducu insanları sevmediğini, birinden diğerine laf taşımanın otuz zinadan daha fazla günah olduğunu kendisine başkalarının olmadığı bir zamanda söyle. Darılan darılır, gücenen gücenir. Köroğlu bir şiirde“Ölen ölür, kalan sağar bizimdir”diyor. Gücenecek diye sakın tereddüt etme. Bunu bana mı söylüyorsun diye konuşursa “Yok” dersin “ben sohbet ediyorum. Üstüne alınacak bir şey yok”. Ve o anlar. Yine devam ederse o zaman bağlı olduğun amirine durumunu anlatır, değiştirilmesini istersin. Bunlar hayatın yüzkarası, rezil, kepaze, şerefsiz insanlarıdır. Katiyen açık verme. Son derece mesafeli konuş. Dedikoduya başlarsa derhal orayı terk et. Tavrını açıkça koy. Bunlar ricadan, lütfenden anlamayan hayasız kimselerdir.


Selam, sevgi ve saygı ile.


Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]