Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Ne olur kalbimiz sadece sevgilerle dolu olarak Hakk'a göçsek..
Gönderen : Sabr Babadan Mesaj
Tarih : 4.10.2019 12:24:28


.


SABRİ BABADAN MEKTUP
NE OLUR KALBİMİZDE SADECE SEVGİLER TAŞIYARAK HAKK'A GÖÇSEK, ORADA DA GEREKSİZ YÜKLER İÇİNDE KALMASAK
Güzel yavrum,
Mümkün olduğu kadar pozitif şeyler düşün, negatif düşüncelerden, negatif insanlardan, negatif dizilerden derhal kaç, uzaklaş. Peygamber Efendimizin “Ya hayır söyle yahut sus” Hadis-i Şerifini her gün en az yüz kere tekrarla. Peygamber Efendimizi bütün varlığınla, bütün hücrelerinle çok ama pek çok sev. Her gün en az üç Hadis-i Şerif oku ve onları mümkün olduğu kadar hayatında yaşamaya çalış. Ya pozitif insanlarla dost ol yahut bulamıyorsan yalnızlığı seç.Gıdalarına dikkat et. İçtiğin çayı, çorbayı çok sıcak içme, içtiğin suyu çok soğuk içme. Acı, baharlı, biberli yeme, daima az ye. Mümkünse bir çeşit ye. Tok karnına yatma, uyuma. Daima boş zamanlarında sana dünyanda ve ahiretinde faydalı olacak güzel kitaplar oku. Daima iyi şeyler iste. Birileri çıkıp da seni sevmediklerini, beğenmediklerini, istemediklerini söylerlerse sakın onlara düşman olma.


Güzel yavrum, bu alemde yedi milyar insanla beraber yaşıyoruz. Elbette bizi sevmeyenler de olacak, sevenler de olacak. Biz, hepsi için hayır dua edelim. Onların Hakka göçen bütün yakınlarına Fatihalar okuyalım, Yasinler okuyalım.


Değerli yavrum, çevreme bakıyorum, herkesin iç aleminde kırgınlıklar, küskünlükler, dargınlıklar. Bazılarında kinler, nefretler, intikam duyguları. Aman bunlardan en zehirli yılandan kaçar gibi kaçalım. Ne zaman Hakk'a göçeceğimiz belli değil. Kimbilir belki yarın, belki yarından da yakın.


Değerli yavrum, niye mânâ alemine tertemiz bir gönülle gitmeyelim? Olabilir, bütün iyi niyetlerine rağmen birileri bizden uzaklaşabilir. Olsun, biz yine onlar için, onların yakınları için, onların Hakka göçen yakınları için hayır dua edelim. İyilik yapıp onların mana alemine gönderelim. Ve bir gün karşımıza Azrail Aleyhisselam çıktığı zaman ona hürmetle selam verip: “Ey Allah’ın meleği, hoşgeldin, sefalar getirdin. Ne zaman emredersen Rabbimize gidelim.” diyelim.


Kıymetli yavrum, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Sabri Tandoğan


Aziz Ruhları Şad Olsun

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]