Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Her gününü bir bayram günü gibi yaşamak insanın kendi elinde.
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 15.11.2019 17:03:30


.
HER GÜNÜNÜ BİR BAYRAM GÜNÜ GİBİ YAŞAMAK İNSANIN KENDİ ELİNDEDİR
"Bir ömrün daimi bir bayram neşesi içinde geçmesi insanın kendi elindedir. Biz, hayat karşısında olumlu bir tavır takınırsak daima Hakkı söyler, Hak yolda yürürsek o zaman bütün günlerimiz bir bayram olur. Neş’enin, huzurun ve mutluluğun en güzelini yaşamış oluruz. Bu bir seçim meselesi.


Ne yazık ki günümüz insanlarının pek çoğu huzursuzluğu, mutsuzluğu seçiyorlar. Televizyon dizilerindeki o iğrenç, o rezil, o aşağılık tipleri izlemek için herhalde...Arkadaşımın kızının Amerika’daki manevi annesi, “Kızım, bu ev şerefli bir ailenin evi. Ben, ölürüm, yine çocuklarıma o iğrenç Dallas dizisini seyrettirmem. İlle seyredeceğim dersen yarın uçakla Türkiye’ye dönersin.” demişti. Bu celaleti gösterecek Türkiye’de kaç ana baba var? O diziler, içimizdeki bütün güzellikleri öldürüyor. Yerine sadece pislik, iğrençlik ve rezillik bırakıyor. O Amerikalı hanım gibi direnç gösteren bir anne, bir baba görürseniz lütfen haber verin de o mübarek insanın ellerinden, ayaklarından öpelim..."
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]