Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Erkeğini adam eden kadındır.
Gönderen : Sabr Babadan Mesaj
Tarih : 19.11.2019 14:53:15


.


ERKEĞİNİ ADAM EDEN KADINDIR"Bizim Hukuk Fakültesinde okurken Vasfi Raşit Sevik isminde bir hocamız vardı. Bir gün konferans verdi. Gittik. Hoca geldi. Ayağa kalktık, “Oturun,” dedi. Gözlerini sabit bir noktaya dikti, bekliyoruz. Onun böyle artistik numaraları vardı. Birden bütün kuvvetiyle masaya bir yumruk attı. Sonra haykırdı: “Her erkek hayvandııır, velev ki bir kadın tarafından terbiye edilmiş olmaya.” Sonra konuşmasına başladı.


Kırk yıl bu cümleyi düşündüm ve doğruluğuna kanaat getirdim. Rahmetli annem Sabiha Hanım ve rahmetli eşim Rana Hanım olmasaydı ben de pek çok erkek gibi eşeğin biri olurdum.Değerli yavrum, bir erkek karşısında takınılacak en kötü tavır kedi gibi küsüp, bir köşeye çekilmektir. Bu, aptallığın, sersemliğin dikalası olur.


Bir kadın kocanın karşısına her gün ayrı bir saç modeli, ayrı bir makyaj, ayrı bir kıyafetle çıkmalı. Her an ona yenilikler getirmeli. Bir gün “Haydi şekerim, ben harçlığımla para biriktirdim, dışarıda yemek yiyelim”. Bir gün “Tiyatroya bilet aldım,” demeli. Bir gün “Sinemaya gidelim”, bir akşam “Senin akraban filan hanımlara gidelim”, bir gün “Bir macera romanı aldım, beraber okuyalım” demeli. Bir gün “Beraber çiğ köfte yapalım” demeli.


Bu misaller sabaha kadar çoğaltılabilir. Ama hep eşinin önüne yenilikler, fanteziler, değişiklikler, farklı nüanslar getirmeli. Yaa, yavrum, haydi bunları yapın da adamlar hayır desin."
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]