Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Gerçek inanan insanlar ne güzeldirler.
Gönderen : Fethi
Tarih : 12.2.2020 22:12:44


.
Efendim hayırlı günler,

Bize Asrı Saadet dönemindeki tasavvuf anlayışından bahseder misiniz? Kaynaklara baktığımızda sufi geleneğinin tabiinden sonra başladığını görüyoruz.

Tasavvufi kavramlar olan örneğin nefis mertebeleri veya riyazete veya bunun gibi kavramlara ve konulara Efendimizin ve Ashabının bakışı nasıldı? Onların yaşamlarındaki "sufiliği" bizimle paylaşabilir misiniz?

Allah razı olsun, selamlar Efendim

Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :
--------------------------------------------------------------------
Sayın Fethi Çavuşoğlu,

Onlar Allah’a ve Peygambere lafla değil yürekten bağlıydılar. Onlar inançları uğruna bir an tereddüt etmeden şehit olabiliyorlardı. Onlar edebin, tevazuun canlı örnekleriydiler. Bazıları günde bir kere, bazıları iki günde bir kere, bazıları üç günde bir kere yemek yerlerdi. Para, pul, mal, mülk, mevki, makam, rütbe onların nazarında yükten başka birşey değildi. Her an mana alemine göçmeye hazırdılar. Akşam birbirlerinden ayrılırken belki yarın görüşemeyiz diye hellallaşırlardı. Onlar nefislerini müslüman etmiş, güzel, çok güzel insanlardı.

Selam, sevgi ve saygı ile.

Sabri Tandoğan
Aziz Ruhlarına Fatihalarla.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]