Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Yaşam, bir şiirdir.
Gönderen : Cahide
Tarih : 13.3.2020 09:20:07


.


Canım Babacığım, Kıymetli Dostlar, hepinize sevgiler saygılar, hayırlı bir gün diliyorum..


Babacığım müsaadenizle Sayın Uğur KOŞAR’ın “Kendini Bilen Rabb’ini Bilir” kitabından bir bölümü paylaşmak istiyorum.“Yaşam matematik değil bir şiirdir ve içinde nefes aldığınız bu hayat, beyinlerin gelişmesinden öte yüreklerin ve ruhun olgunlaşmasıyla gelen bir kutlama olmalıdır”.


Mutsuz insan yoktur, mutlu olacağına inanmayan insanlar vardır ve insanları yorgun kılan yaşam değil, taşıdıkları maskeleridir.


· Yaşam geçmiş ile gelecek arasında açmış bir çiçektir, onu, sadece şimdiki anın içinde koklayabilirsin.


· Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir!


· Dışarıda mucize arama, mucize sensin.


· Önemli olan yaşamın ne zaman son bulacağı değil, onu ne zaman hissederek yaşamaya başladığındır.


· Ben size mutlu olmayı değil, mutluluğa dönüşmeyi gösteriyorum.


· Allah kitaplarını insana göndermişken, O Peygamberlerini insana göndermişken, cennetin kapılarını insana açmışken ve O sana bu kadar çok değer veriyorken, sen nasıl olur da kendine değer vermezsin?


· Sadece yaşamın gerçekliğine uyum sağla, ruhun ağlamaya ihtiyacı varsa ağla, gülmeye ihtiyacı varsa gül, her deneyimi yaşa, kontrol etme. Eğer kontrol edersen bütün enerjini dışarıya akıtmış olacaksın. Sessiz ol ve yaşamın akışını izle o akışta gelen her şey bir mucizedir.


Uğur Koşar, insanlığın temel sorunlarından birini şu sözlerle ifade etmektedir:


“ İnsanlar isyanda, yaşam çoğu için yaşarken bitmiş durumda, çünkü hep başkalarının yaşamını yaşamaktalar. Bu yaşam onların değil, başka bedenlerde, başka ruhlarda yaşam buluyorlar ve onlar gidince yaşam da anlamını yitiriyor. İnsanlığın en büyük sorunu budur. Kendi yaşamını yaşamıyorsan yaşadığın yaşam senin değildir. Nasıl olabilir ki? O yaşam başkasına bağlı ve o gittiğinde ya da ilgisini yitirdiğinde sen de eriyor, tükeniyorsun! Olanları izlediğinde tanık olacaksın ve o zaman varlığın farkındalıkla dolacaktır.”


Sonsuz hürmetlerimle ellerinizden öpüyorum.


Cahide


--------------------------------------------------------------------------------


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :


Sayın Cahide Hanım,


Kıymetli yavrum, gönderdiğin bu harikulade mail bir kere değil, on kere değil, yüz kere okunsa bile azdır. Sana sonsuz teşekkürler ediyor, sana ve çok değerli eşine selam, sevgi ve saygıların hiç bitmeyecek olanını sunuyorum…


Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]