Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : İnsanlara çok iyilikler yaptım ama karşılığını göremedim diyenlere...
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 17.06.2020 09:11:18


.
İNSANLARA ÇOK İYİLİK YAPTIM AMA KARŞILIĞINI GÖREMEDİM DİYORSAN...
"Ben falancaya iyilik yapmışım, yıllarca üzerine titremişim, onu canımdan bir parça bilmişim, onu sevgilerin en temiziyle, en halisiyle sevmişim. Ama o bunların hiçbirini görmek istememiş, bana arka çevirmiş, gittiği yerde benim aleyhimde konuşuyormuş, beni yerden yere vuruyormuş. Bunlar laf mı yani.

Bu tür konuşmalar sadece bir insanın geri zekalı olduğunu gösterir. Kardeşim, o şahsın davranışlarından, konuşmalarından bana ne, ben ilk günden son güne kadar bütün yaptıklarımı Allah rızası için yaptım. Tek amacım Yüce Rabbimin rızasını kazanmaktı. Karşı taraf anlar, anlamaz, bana ne? Bunlar beni hiç mi hiç ilgilendirmez. Çünkü Allah büyüktür, yücedir, adildir. Allah onun mükafatını bir başka kuluyla verir. Bir gün bir insan karşısına çıkar o yüzyılın en büyük, en temiz, en yüce sevgisini ona gösterir.

Mesele burada efendim. Bu ince nüansı anlayamayanlar, anlamamakta ayak direyenler ne kadar zavallı insanlardır. Onlara sadece acınır."

Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]