Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : 21 Haziran Pazar günü yaşanacak güneş tutulması hk.
Gönderen : Siteden
Tarih : 20.06.2020 13:32:47


.
"GÜNEŞİN TUTULDUĞUNU GÖRDÜĞÜNÜZDE HEMEN NAMAZA DURUN."
HADİS-İ ŞERİF
YARIN (21 HAZİRAN PAZAR SABAHI) SABAH 9: 30 CİVARINDA YAKLAŞIK 1.5 SAAT SÜRECEK BİR GÜNEŞ TUTULMASI OLACAKTIR. BU TUTULMA ÜLKEMİZDE SADECE HAKKARİ CİVARINDA GÖZLENECEKTİR. PEYGAMBER EFENDİMİZ ALEYHİSSELATÜ VESSELAM HZ. GÜNEŞ TUTULMASI SIRASINDA ASHABI İLE İKİ REKAT NAMAZ KILMIŞ VE DUA ETMİŞ, ALLAH'A YAKARIŞ İÇİNDE OLMUŞLARDIR. PEYGAMBER EFENDİMİZ ALEYHİSSELATÜ VESSELAM HZ GÜNEŞ TUTULMASI SIRASINDA ÇOK TEKBİR GETİRİLMESİNİ, DAHA ÖNCESİNDE DE TASADDUKTA BULUNULMASINI ((SADAKA VERİLMESİNİ) TAVSİYE BUYURMUŞLARDIR.
GÜNEŞ TUTULMASI SIRASINDA DÜNYANIN DURUMU FIRTINADA SALLANAN GEMİNİN DURUMUNA BENZETİLİR. BUNU SIRADAN BİR DOĞA OLAYI OLARAK GÖRÜP EĞLENCEYE ALMAK SON DERECE YANLIŞTIR.
GÜNEŞ TUTULMASI SIRASINDA DÜNYAYA GÜNEŞTEN ÇOK ZARARLI RADYASYON ULAŞTIĞI İÇİN MÜMKÜNSE GÜNEŞTE KALINMAMASI VE BU SIRADA DÜNYA DA MARUZ KALDIĞI MANYETİK ALAN NEDENİYLE (ALLAH KORUSUN, ÖZELLİKLE TUTULMANIN DİREKT GÖZLENDİĞİ ÜLKELERDE BAZI DEPREMLERİ VE DÜNYADA ÖNEMLİ BAZI OLAYLARI BAŞLATABİLECEK) GERİLİMLİ BİR ENERJİ ALTINDA BULUNDUĞU İÇİN DUA EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. ESKİLER GÜNEŞ TUTULMASI SIRASINDA EVLERİNDEN ÇIKMAMIŞ, HATTA PENCELERİ DAHİ AÇMAMIŞ, SADECE NAMAZ KILIP DUA ETMİŞLERDİR. YİNE ESKİ KAYNAKLARDA KİMYA İLMİNİN İNCELİKLERİNE SAHİP BAZI KİMSELERİN GÜNEŞ TUTULMASI SIRASINDA DÜNYAYA ULAŞAN ENERJİLERİ KULLANARAK BAKIRDAN ALTIN YAPTIKLARI RİVAYET EDİLİR.
GÜNEŞ TUTULMASI VE DETAYLARINI VE YAPILMASI GEREKENLERİ MUHTEREM AHMET TOMOR HOCAEFENDİ'DEN DİNLEYELİM:

https://www.youtube.com/watch?v=Xnjiafamg2c

ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]