Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Babalar gününüz kutlu olsun.
Gönderen : Ayla
Tarih : 21.6.2020 15:37:25


.
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Çok kıymetli büyüğüm, bugün babalar günü. Once, rahmetli babamı hayırla yadedip, sonra eşimin babalar gününü kutlayıp, hepimizin babası olan Siz'in babalar gününüzü kutlamak istedik. Ama,o kadar çok Siz'i seven evladınız var ki (çok şükür); maalesef henüz Siz'e ulaşamadık. Ben de içimdeki duygularımı paylaşmak istedim. Siz'in, baba olarak bizlere neler kattığınızı, her sendeleyip düşecek gibi olduğumuzda, sözlerinizle, bakışlarınızla, davranışlarınızla,ellerimizden tuttuğunuzu düşündüm. Görmeyi öğretmeye çalıştığınızı, hayatta tesadüf diye bir şey olmadığını kavramamızı, etrafımızdaki kişilere kırıldığımızda, incindiğimizde, ''Bunlar nasıl insan ?'' diye isyan ettiğimde; Atila İlhan’ın dizeleriyle:
''Anladım imkansız şey, bir insanın, bir başka insanı anlaması.'' dizeleriyle, ya da
''Bu dünya dopdolu kalleş
Herbirinden ses gelir
Hakk'ı gerçek sevenlere
Cümle alem kardeş gelir.''
diyerek, nefsimizi yenmeye çalışarak cümle alemi kardeş gibi hisetmeye çalışmamızı sağlamanız (Çok zor olsa da!). Hz.mevlana'nın ; “Edep aklın dıştan görünüşüdür.'' sözünü ve edep kavramını, bizlere öğretmeye çalıştığınızı düşündüm.Sükûtun güzelliğini, dinlemenin inceliğini kendi hal dilinizle anlattınız. Her ne kadar sükût etmeyi ve dinlemeyi beceremiyorsam da, en azından bu durumumdan utanmayı öğrendim. Günlük yaşantımızda, ''Ya hayır söyle, ya sus.' ve ''Iki günü eşit olan ziyandadır.'' Hadis'i Şeriflerini, bizlere ezberlettiniz. InşaALLAH, uygulamak nasip olur, efendim. Insanları,biz evlatlarınızı o kadar çok sevdiniz ki, ''Yaşamak Istiyorum'', dizelerinizdeki gibi:
''Sevmek delicesine,deliler gibi sevmek
Sevgiler içinde yiterek eriyerek
Ta göklere kadar hem
Hem Allah'a kadar sevmek...''
herkesi kucaklayan bir sevgiyle sevdiniz. Hangi baba evlatlarına bunları verebilir? ''Seviyorsunuz, seviliyorsunuz, güzelliğiniz bu yüzden.'' diyorum, en mükemmel babanın önünde saygıyla eğiliyor, ellerinizden hürmetle öpüyorum, efendim.

Ayla B.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]