Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Bir kadının kocasına karşı takınacağı en yanlış tavır.
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 21.6.2020 23:58:44


.
BİR KADININ KOCASINA KARŞI TAKINACAĞI EN YANLIŞ TAVIR...
"Bir erkek karşısında takınılacak en kötü tavır kedi gibi küsüp, bir köşeye çekilmektir. Bu, aptallığın, sersemliğin dikalası olur. Kadınların çoğu kocasının ilgisizliği karşısında küsüp, köşesine büzülüyor. Kocasını büsbütün yalnız bırakıyor. O zavallı da ne yapsın, kendini televizyonun saçmalıklarıyla oyalamaya çalışıyor. Bakın yavrum, ben kadın olsam böyle hareket etmem. Eşime öyle enteresan hayat programları çizerim ki onun başını döndürürüm...

Ben kadın olacağım, kocam başkalarına bakacak, bu imkansız bir şey. O anda kıyamet kopabilir ama ben kadınsam kocam başkasına bakamaz. Onun önüne öyle değişik ruh halleriyle, öyle değişik kıyafetlerle, öyle değişik numaralarla çıkarım ki o her gün biraz daha başı döner... Sen de kocanın karşısına her gün ayrı bir saç modeli, ayrı bir makyaj, ayrı bir kıyafetle çık. Her an ona yenilikler getir. Bir gün “Haydi şekerim,” de, “ben harçlığımla para biriktirdim, dışarıda yemek yiyelim”. Bir gün “Tiyatroya bilet aldım,” de. Bir gün “Sinemaya gidelim” de. Bir akşam “Senin akraban filan hanımlara gidelim” de. Bir gün “Bir macera romanı aldım, beraber okuyalım” de. Bir gün “Beraber çiğ köfte yapalım” de. Bu misaller sabaha kadar çoğaltılabilir. Ama hep eşinin önüne yenilikler, fanteziler, değişiklikler, farklı nüanslar getir. Yaa, yavrum, haydi bunları yap da adam hayır desin.

Bizim Hukuk Fakültesinde okurken Vasfi Raşit Sevik isminde bir hocamız vardı. Bir gün konferans verdi. Gittik. Hoca geldi. Ayağa kalktık, “Oturun,” dedi. Gözlerini sabit bir noktaya dikti, bekliyoruz. Onun böyle artistik numaraları vardı. Birden bütün kuvvetiyle masaya bir yumruk attı. Sonra haykırdı: “Her erkek hayvandııır, velev ki bir kadın tarafından terbiye edilmiş olmaya.” Sonra konuşmasına başladı.
Kırk yıl bu cümleyi düşündüm ve doğruluğuna kanaat getirdim. Rahmetli annem Sabiha Hanım ve rahmetli eşim Rana Hanım olmasaydı ben de pek çok erkek gibi eşeğin biri olurdum."
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]