Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Örnek insanlar ebediyyen mutlu olurlar.
Gönderen : Nuray
Tarih : 26.09.2020 10:53:33


.
ÖRNEK İNSANLAR EBEDİYYEN MUTLU OLURLAR
Mektup-Cevap
Sayın Sabri Bey,
Evlilikle ilgili dusuncelerinize tamamen katılıyorum. Ben su yasıma dek evlenseydim evlenirdim ancak kalıcı sevgi saygıya dayalı bir beraberlik istedigim icin evlenemedim. Evlilik cok kutsaldır lafın gelisi olmamalı. Maalesef bayanların cogu erkekleri sagacak inek gibi (afedersiniz) goruyorlar. Erkekler ise gunumu gun edeyim cevrede bir suru bayan varken neden biriyle yetineyim bir yasdan sonrada onume zengin iyi niyetli bir bayan cıkıncada icguveyi gider evlenirim diyorlar. Tabii bu genelleme. Bunun dışında benim gibi dusunen de var ama zamanımızda cok az. Belkide Allah acı cekmemem icin bana nasip etmiyor.
Bazen annem anlatır eskiden buyukler biri evlenirken bazı seyleri eksik yaparlarmıs her seyin tam olması iyi degil biraz da gencler gayret gosterip calysyp kendileri yapsınlar dermisler, gelin simdi bunu insanlara anlatın insana deli derler.
Sizin rahmetli Rana hanım ile evliliginiz bence kitap yapılıp okullarda cocuklara okutulmalı. Ornek gıpta edilmesi gereken bir evlilik, masallah siz ve hanımınız sanslı insanlarsınız. Gunumuzde insanların cogu mutluluk oyunu oynuyor, sanki mutsuz olup buna care aramak ayıpmıs gibi ama menfaatler, kisilik zayıflıklar, yalnızlık korkusu her seyin onune geciyor. Ben her zaman suna inandım her sey gecicidir, guzellik, mevki, para, kalıcı olan ic guzelligidir. insan musalla tasına konulunca ne guzelligi ne okumuslugu ne parası soylenir sadece iyiligi konusulur. Tek hazinemiz icimizde saklı olandır. Eger bende digerleri gibi bir evlilik yasayacaksam omur boyu yalnız kalmaya razıyım. Sonucta beseri sevgilerde gecicidir, inanan insana Allah'ın varlıgı yeter.
Su hadisi cok severim, "Sizin istediginiz bir sey size hayırlı degildir, iyi gozukmeyen ise hayırlıdır ama bunu siz bilmezsiniz"
Ancak Allah bilir. Maneviyatı anlatmak haşa haddim degil ancak dilim dondugunce bildigimi inandıklarımı soylemeye calışıyorum
Allah'a emanet olunuz.
Saygılarımla
Nuray
Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin' cevaben yazdıkları :
-------------------------------------------------------------------
Sayyn Nuray Hanım,
Kıymetli yavrum, demek ki bu konuda aynı düşünüyoruz. Sana tavsiyem her zaman olduğu gibi yine ciddiyetle, vekarla, asaletinle hayat yolunda yürümen. Hayatını o kadar güzel yaşa ki zarafetin, inceliğin, kibarlığın, kültürün, edebin, saygının simgesi ol. Yedi milyar insan seni örnek göstersin.
Selam, sevgi ve saygı ile.
Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]