Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Karamsarlığı bırak, ertafına bak...
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 8.10.2020 21:27:47


.
KARAMSARLIĞI BIRAK, HER YANIMIZ BİNBİR GÜZELLİKLE DOLU, ONLARI GÖRMEYE ÇALIŞ...
"Yıllarca önce bir sohbet toplantısında biri bana sordu; "Efendim, kafamın içi negatiflerle dolu. Hep kinler, nefretler, intikam duyguları içinde bocalıyorum. Birçok doktora gittim, psikologlar, psikiyatristler... Sonuç hep aynı. Bana kutular dolusu uyuşturucu ilaçlar yazıyorlar. O ilaçları aldıkça serseme döndüm. Büsbütün güzellikleri unuttum. İçimdeki karanlık daha da arttı. Sizden rica ediyorum bana bir yol gösterin."
Cevap verdim; "Kıymetli yavrum bu ilaçlara ne gerek var? Düşüncelerinin yönünü değiştir. Negatifte odaklanan iç dünyanı pozitife çevir. Hep iyilikleri güzellikleri düşün. Sürekli olarak çevrende güzellik görmeye kendini alıştır. Diyeceksin ki çevremde güzellik yoksa.. Var yavrum. Çevremiz bin bir güzellikle dolu. Nerede olursak olalım orada bir güzellik görmeye calışalım. Kuran-ı Kerim'de bir Ayet-i Kerime'de; " Ne yana bakarsan bak, Allah'ın vechi oradadır." Buyuruluyor. Yunus Emre bir mısraında; "Cümle yerde hak nazır göz gerektir göresi." diyor. Biz nefsimizin karanlık kuyusundan basımızı çıkarıp da gökyüzüne baktığımız zaman sayısız güzellikler göreceğiz. Güzel, çok güzel bir dünyada yaşıyoruz. Önemli olan yaşadığımız sürece bir güzellik avcısı olmak, onları yakalamaya calışmak.
Fazıl Hüsnü Dağlarca bir şiirinde "Ve bir an yaşıyorum bütün bir ömre bedel" diyor."
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]