Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Az sadaka çok bela savuşturur.
Gönderen : Siteden
Tarih : 1.11.2020 12:49:04


.
SAYGIDEĞER DOSTLAR,
GÖKYÜZÜ ARAŞTIRMACILARI BUGÜNLERDE GÖKYÜZÜNDE GEZEGEN KONUMLARI VE AYIN YAKININDA BULUNDUĞU YILDIZLARIN KONUMU, BUGÜNLERDE DOLUNAY FAZINDA OLMASI VE BU KONUMLARDA FİZİK KANUNLARININ DA DOĞRULADIĞI YERKABUĞUNA UYGULANAN YÜKSEK BASINÇ (MANYETİK ALAN) VE YAKLAŞAN AY TUTULMASININ DA EK ETKİLERİ NEDENİYLE DEPREM RİSKİNİN DİĞER ZAMANLARA GÖRE YÜKSEK OLDUĞUNU BELİRTİYORLAR.
YÜCE PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN (ALEYHİSSELATÜ VESSELAM HAZRETLERİ) "SADAKA BELAYI VE KÖTÜ ÖLÜMÜ ÖNLER." HADİSİ ŞERİFİNE BİNAEN SADAKA VE İYİLİKLERİ ARTIRMAMIZIN UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.
MALUMUNUZ BÜYÜKLERİMİZ "AZ SADAKA ÇOK BELA SAVUŞTURUR" DER. BİR KAZAYI HAFİF ATLATANLARA "VERİLMİŞ SADAKASI VARMIŞ" DENİR.
TOPLUM OLARAK ZATEN PAYLAŞMAYI SEVEN YÖNÜMÜZÜ BUGÜNLERDE DAHA BİR ARTIRMAMIZ, İHMAL ETTİĞİMİZ ZEKAT BORÇLARIMIZI BİR AN ÖNCE VERMEMİZ VE BİNALARIMIZDA VARSA ÇÜRÜKLÜK VE HASARLAR ÜSTÜNE GİTMEMİZ ÇOK YERİNDE OLABİLİR.
SELAM, SAYGI VE SEVGİLERİMİZLE.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]