Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Sımsıcak bir merhaba diyecektim...
Gönderen : Ayla
Tarih : 14.02.2021 00:50:07


.
SIMSICAK BİR MERHABA DİYECEKTİM...
Mektup-Cevap

Efendim,
Dün akşam elimden geldiğince yapabildiğim vazifelerimin yanısıra bir Hadis-i Şerif okudum.Hadiste: "Kişi kibirlenince, iki melek, Ya Rabbi bunu alçalt derler." Tevazu ederse, "Ya Rabbi bunu yükselt derler." yazıyordu. Bu Hadis beni düşündürdü. Tevazu ile ilgili, Ahmet Rufai Hazretleri'inin bir dersini okuyunca, bu gece bunları okumam gerekiyormuş, dedim.

Ahmet Rufai Hazretleri, bir gün talebelerine: "Içinizde kim bende bir ayıp görüyorsa bildirsin." demiş. Talebelerinden biri boynunu bükerek; "Efendim, sizde büyük bir ayıp var." diye cevap vermiş. Ayıbını talebesine soracak kadar kendini aşmıs bu mütevazi zat hiç kızmamış, talebesi böyle söylüyor diye üzülmemiş.

"Söyle kardeşim, o ayıbım nedir ?"

Talebe gözleri dolu dolu: "Bizim gibilerin size talebe olması" demiş.
Bu söz gönüllere çok tesir etmiş, sohbette bulunan herkes ağlamaya başlamış, Ahmet Rufai Hazretleri de ağlıyormuş. Bu yazıyı okuyunca, ben de ağladım. Evvelsi gün, size yazmış olduğum mailde benliğimin esiri olduğumu anladım sonra düşününce ve çok üzüldüm. Bu mailimi, bugünlerde çok duygusal, hassas olmamın arkasına sığınarak bile olsa yazmamam gerekiyordu. Siz değerli büyüğümün sitesine yazılar yazabilmem, size talebe olduğumu zannetmem benim ayıbım.
Satırlarıma müsaadelerinizle son verirken, sizin hürmetle, özlemle ellerinizden öpüyorum.

Ayla.


Sayın Sabri Tandoğan Efendi Hz'nin cevaben yazdıkları :
-----------------------------------------------------------------
Sayın Ayla Hanım,

Kıymetli yavrum, inanılmaz güzellikteki mailin benim de gözlerimi yaşarttı. Titredim, ürperdim. "Allah’ım" dedim, "bu Ayla kulun ne güzel bir insan."

Sevgili yavrum, ne kadar istemesek de hepimizin bazı istemediğimiz durumları oluyor. Bütün mesele en kısa zamanda medenice, efendice, onların tashihi cihetine gitmek. Bunu yapanlar ne güzel, ne eli öpülecek insanlardır. Seni yürekten kutluyorum. Allah, bir gününü bin etsin. Tuttuğun altın olsun. Her iki dünyan da cennet olsun.

Üçünüzü de çok özledim. İnşallah en yakın zamanda görüşmek nasip olur, hasret gideririz. Rahmetli annenin bu hareketi de beni çok duygulandırdı. Ne güzel, ne mübarek bir insan. Güzel olan hiçbir şey geç değildir. Önemli olan insan ruhunda bir güzel, bir tatlı ürperiş uyandırabilmek. Atila İlhan bir şiirinde özlemlerini anlatırken

“Sımsıcak bir merhaba diyecektim
Başımı usulca dizine koyacaktım”

der. Önemli olan o sımsıcak merhaba. Onu söylemek için zamanın hiçbir dilimi geç değildir. Hepimiz ama tek istisna olmadan hepimiz o sımsıcak merhabanın özlemi içinde değil miyiz. Bunu yapabilenlere ne mutlu. Allah onların hepsinden razı olsun...

Selam, sevgi ve saygı ile.
Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]