Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Hayır, hiçbir şey bitmedi!
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 7/18/2022 12:20:11 PM


.
HAYIR, HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ!

"Bazı kimseler artık Türkiye’deki birtakım rezil medya yayınlarına, çirkin programlarına bakıp her şey bitti sanıyorlar. Sanırım en büyük hata burada.

Evet, içimizde günün toz dumanı içinde, şamatası içinde birtakım kimseler boy gösterdi. Birçok milli ve manevi değerlerini kaybetti. Hiçkimse bunlara bakıp hayır diyemez. Ama işin bir de öbür tarafı var.
İstanbul’a mütareke kuvvetleri çıkarken o zaman da eşlerini, çocuklarını ecnebi subaylara sunmak için kuyruğa giren namussuzlar, şerefsizler vardı. Öyle şey olur muymuş demeyin. Okuyun Yakup Kadri’nin romanlarını olup, olmadığını görürsünüz. Ama bunların yanında o zaman silahını kapıp “Gidi gavurlar, ben sağ iken bu vatana giremezsiniz” diyen, yağmur yağdığında çocuğunun üzerideki örtüyü alıp “Aman ıslanmasın” diye götürdüğü merminin üstüne seren Şerife bacılar da vardı.

Kimsenin şüphesi olmasın, bugün de öyle. Değişen bir şey yok. İçimizde hala tertemiz kalabilen, hala melekler gibi yaşayabilen nice insanlarımız da var. Ortalığın tozu dumanı, tamtamları arasından bu iş bitti diye sevinç çığlıkları atanlar şunu iyi bilsinler ki vallahi, billahi bu iş bitmedi. Bugün de kimsenin şüphesi olmasın yeni kahramanlar çıkacak. Masaya yumruğunu vuracak, ve “yeter artık, kesin şamatayı” diye haykıracak, Türk Milleti ilelebet hür ve müstakil yaşadı bundan sonra da öyle kalacaktır. Sizin uçağınız, tankınız, topunuz, tüfeğiniz var ise Hakkın da dönmez yüzü, bükülmez kolu vardır. Bu böyle biline. Bunu dost da işitsin, düşman da işitsin diyecektir.

Bir milletin en büyük evlatları böyle kritik zamanlarda zuhur eder. Kimsenin şüphesi olmasın. Bir gün Türk Milleti kendini kurtaracak sahibine ulaşacaktır. Yılmayalım, korkmayalım, sarsılmayalım. Güneşin doğmasına en yakın zaman karanlığın en fazla olduğu zamandır. Umutmayalım:

“Zafer, zafer benimdir diyenlerindir”."

Sabri Tandoğan Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]