Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Hacı Ahmed Kayhan Hz'nden...
Gönderen : Gülden Bulut
Tarih : 1/1/2023 12:08:27 AM


.
HACI AHMED KAYHAN HZ'NDEN BİR SÖZ
Okuyucu Mektubu
Sevgili BABACIĞIM ve Değerli Dostlar;

Allahu Teala bu mübarek Mekke'nin fethi gecesi yıldönümü hürmetine cümleye yolunda ve sevdikleri ile olmayı nasip eder inşaAllah. 3 Ağustos 1998'de Hakkın rahmetine kavuşan Ahmet Kayhan Hazretlerini de dualarla anıyoruz.Mekanı cennet,kabri pir nur olsun.

GÖNÜL Bak!

Gönül bahçelerinin sırrı hiçbir sözle anlatılmaz, ve bil ki; Hiçbir kalem, ucunu oynatıp da onu satırlar yazamaz... Gönül; bedenin padişahıdır, Hüda'nın da nazargahıdır.

Evladım, kardeşim, Zulüm ile karanlıkta kalma, ah alma ve gönül kırma... İlim, gönlü uyandırıp temizlemek içindir, Yoksa binlerce kitap okusan boşuna emektir. Seçkin kişilerin gönülleri; sır ve Esrar bahçeleridir. Akıllı olunuz, edepli ve hayalı olunuz. Kişiye lazım olan, kalbi selim'dir. Ahlakının ve huylarının iyiliğidir. Bak, artık kılıçla fetih devirleri kalktı. Sen ahlakın ile gönülleri eritip (kendine bağlayıp) fethet.

Bakınız gönüllerde taht kuran büyük arif, gönül sultanlarından olan Yunus Emre Hz. Ne demiş:

"Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için, Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim."

İşte bir zarif gönül sultanı da yine ne demiş: "Cihan bağında ey aşık, budur maksudu ins ve cin: Ne sen kimseyi incit, ne de kimseden incin..."

Ahmet KAYHAN HZ.'DEN

Hürmetlerimle. Kızınız;Gülden BULUT.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]