Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Kadın kafaya koyarsa...
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 1/9/2023 7:41:09 PM


.
BAZEN DE YALNIZLIK İYİDİR
"İnsanlar için arada bir yalnız kalmak bir ihtiyaçtır. Herkes bunun için kendine bir yer bulabilir. Evinin bir köşesi olur, başka bir yer olur... Eğer yirmi dört saat insanlarla olursak, ruh hastası oluruz. En az günde on beş dakika kendi ruhumuzla başbaşa olalım.”
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

***

DİNLEMEK SADECE KULAKLA OLMAZ
"Bir insanı konuşurken öyle dikkatle dinle ve izle ki onun sadece söylediklerini değil, söylemek istediği halde söyleyemediklerini de anlamaya, hissetmeye çalış. Gerçek dinleme budur."
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Aziz Ruhları Şad Olsun.

***

KADIN GERÇEKTEN KAFAYA KOYARSA...
"Erkekler bir yönleriyle çocuk gibidirler. Pekala bir kadın kafasına koyduğu bir erkeği kendine aşık edebilir. Çünkü o erkek zaten aşık olmak için bahane aramaktadır. Ah, kadınlar bunu bir bilse.
Rahmetli annemle bu konuları konuşurduk. “İyi ki” derdi "kadın olmamışsın." “Niye anne?” derdim. “Eğer” derdi, “kadın olsaydın öyle işvebaz, öyle laf etmesini bilen bir kadın olurdun ki bakkala yumurta almaya gitsen peşinde birkaç adamla dönerdin.""
Sabri Tandoğan Efendi Hz.
Onun ve Hakk'a Göçen Ailesinin Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]