Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Hayatı aşkla yaşamak...
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 2/9/2024 3:44:25 PM


.
SABRİ BABA’DAN MEKTUP
*İNSAN HER YAPTIĞI İŞİ AŞKLA YAPMALI, HER LOKMASINI AŞKLA YEMELİ...*

Kıymetli yavrum,
Maalesef bizim çocukluğumuzda bile ödü kopardı anne babaların çocuğumuz aşk romanı okuyor diye. Gayet tabi okuyacak. Aşk olmadan şu bir bardak suyu bile içemez insan. Eğer hayattan aşkı çıkarırsak hayatın ne anlamı kalır. Namazı namaz yapan aşktır. Namazdan aşk çıkarsa geriye Münir Bey’in söylediği gibi İsveç jimnastiği kalır.

Keşke öyle bir yaşama üslubu içinde olsak ki içtiğimiz bir bardak suyu aşkla içebilsek, telefona cevap verirken aşkla alo diyebilsek, secde ederken aşkla edebilsek. Hayat=Aşk’tır. Aşkı çıkarırsak geriye sadece birtakım ritüeller kalıyor. Ben yaptım oldu… Bir gün camiden çıkmıştım biri dedi ki “Ben cennete gitmeyeceğim de kim gidecek?” “Ne o arkadaş” dedim, “cennetin bekçisiyle anlaşmamı yaptın?” Dedi ki “Ben çocukluğumdan beri namaz kılarım, her ibadetimi yaparım.” Ben de dedim ki “Onların kabul edildiğini nereden biliyorsun, nasıl bu kadar emin olabiliyorsun?”

Önemli olan o aşkı yaşayabilmek. Nerede? Her yerde. Yemek yerken bile onu her lokmasıyla aşkla yemek lazım.

Selam, saygı ve sevgi ile.
Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.
*Selamlar, rahmet ve bereketi üzerinize olacak hayırlı cumalar.*

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]