Sizden Gelenler

 

subHeader_l

Konu : Sabri Baba'dan Ramazan Bayramı mesajı
Gönderen : Sabri Babadan Mesaj
Tarih : 4/9/2024 9:36:56 PM


.
SABRİ BABA'DAN BAYRAM MESAJI
SAĞLIK, HUZUR VE MANEVİ AŞK DOLU NİCE BAYRAMLAR

Kıymetli yavrum,

Bu güzel bayram günlerinde doğduğumuz andan bu ana kadar içimizde insanlara karşı ne kadar dargınlık, kırgınlık, küskünlük varsa tek istisna olmadan onların tümü için bir genel af çıkaralım. Anamızdan yeni doğmuş gibi olalım. Zerre miktar da olsa kalbimizde kimseye karşı kin, nefret, düşmanlık, intikam hisleri beslemeyelim.

Hepimiz misafiriz. Ne zaman Hakka göçeceğimiz belli değil. Neden kalbimizde tertemiz, bembeyaz, pırıl pırıl sevgilerle göçmeyelim? Neden onu birtakım negatif duygularla lekeleyip, kirletelim? Başkaları bize şunu söylemiş, hakkımızda şunu düşünmüş, bize ne bunlardan? Her sözün, her hareketin faturası o insana çıkarılıyor. Bize ne oluyor ki? Hatta onlar için hayır dua da edelim. Güzellikler dileyelim.

Dualarımız yalnız kendimiz için, ailemiz için, yakınlarımız ve sevdiklerimiz için olmasın. İnsan, hayvan, bitki, eşya ve cemadat (cansızlar) tek istisna olmadan bütün kâinata duada bulunalım. Ne kaybederiz? İçimizi arı, duru hale getirmek varken neden onları taşıyalım?

İshak Peygamber buyuruyor ki: “Yol uzun, yük ağırdır, bu yükle bu yola katlanamazsınız. Yüklerden kurtulunuz.” Gelin biz de bu mübarek günlerde bu söylenenleri yapalım ve hayata anasından yeni doğmuş bir çocuk gibi başlayalım.

Kıymetli yavrum, sizlere sağlık dolu, huzur dolu,
manevi bir aşk içinde geçecek nice bayramlar diliyor, en iyi dileklerimi sunuyorum.

Sabri Tandoğan
Aziz Ruhları Şad Olsun.

...::Bu yazıyı arkadaşına gönder::...

Geri Dön

 

[Ana Sayfa] [Sabri Tandoğan] [Kitapları] [Yazıları] [Röportajları] [Resim Albümü] [Sizden Gelenler] [Dosya Arşivi] [Arama] [İletişim]